Terapia manualna - Technika Bowena

Anna Małecka-Włoch - ZnanyLekarz.pl
Terapia manualno-powięziowa Technika Bowena
150zł

Cel zabiegu

Celem zabiegu techniką Bowen’s jest przywrócenie równowagi całego organizmu, ale możemy też skupić się na konkretnym problemie. Terapia tą techniką trwa około godzinę. Wyjątkiem jest pierwsza wizyta, podczas której przeprowadzam dokładny wywiad z pacjentem. Wywiad bardzo szczegółowy, ponieważ to na jego podstawie oraz dostarczonych mi przez niego wyników badań i własnej obserwacji ustalam dalszy przebieg terapii.

Jak wygląda terapia?

Sama terapia polega na wykonywaniu tzw. “ruchów Bowena”. To nic innego jak łagodne ruchy kciukami i palcami dłoni na mięśniach, ścięgnach, więzadłach i tkance łącznej pacjenta, które wprawiają poszczególne struktury w delikatną wibrację, a ta rozchodząc się po całym ciele uruchamia system nerwowy i mobilizuje organizm do podjęcia procesów samoleczenia. Każda sekwencja ruchów kończy się kilkuminutową przerwą. W jej trakcie pacjent odpoczywa, dając organizmowi czas do przesłania i przetworzenia sygnałów oraz do zainicjowania procesów naprawczych.

Co wyróżnia zabieg?

W odróżnieniu od innych terapii bezpośrednich, w zabiegu wykonywanym techniką Bowen’a nie używam siły fizycznej. Jest on w 100% bezbolesny i nieinwazyjny. Pacjenci zgłaszają po zabiegu uczucie odprężenia, zarówno tego mięśniowego jak i psychicznego. Niejednokrotnie zasypiają podczas zabiegu. Poza tym odczuwają jeszcze inne wrażenia w ciele lub w niektórych jego częściach. Mogą to być uczucia ciepła, zimna, wibracji, rozluźnienia, przyśpieszona akcja serca, jak również różne reakcje emocjonalne (śmiech, płacz). Jakiekolwiek jednak by to wrażenia nie były, są one objawem jak najbardziej pozytywnym, bo to oznacza, że organizm podjął pracę. Priorytetem dla mnie podczas zabiegu jest wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego relaksu tj. zapewnienie ciszy i komfortu, bo tylko to gwarantuje skuteczność podjętej terapii. Terapię kontynuujemy przez w odstępach 5-10 dni. To czas potrzebny, by organizm mógł wykonać prace naprawcze. Na pierwsze efekty nie trzeba jednak długo czekać, bo mogą one być zauważalne już po pierwszej sesji.