Kinesiotaping

Anna Małecka-Włoch - ZnanyLekarz.pl
Kinesiotaping
50zł

W czym pomaga kinesiotaping?

Plastrowanie dynamiczne, dzięki zwiększeniu przestrzeni między skórą a mięśniami, ma działanie przeciwbólowe, użycie taśm kinesio powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia. Ponieważ plastry stabilizują stawy, znajdują zastosowanie podczas uprawiania sportu – zapobiegają powstawaniu kontuzji.

Czy kolor Tape ma znaczenie?

Taśmy do tapingu mogą mieć różne kolory, ale ich działanie jest jednakowe. Kolor czy wzór taśmy kinezjologicznej nie ma znaczenia, oczywiście poza tym estetycznym. Wybór koloru zależy jedynie od indywidualnych preferencji, czy lokalizacji aplikacji.

Czy kinesiotaping działa?

Kinesiotaping pomaga zwalczyć ból kręgosłupa, nawet ostry i promieniujący. Plastrowanie dynamiczne jest skuteczne w przypadku osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów i po przebytych operacjach. Najczęściej kinesiotaping jest jednak stosowany na ból będący wynikiem kontuzji i urazów.

Jak długo można nosić Tejpy?

Odpowiednio naklejone utrzymują się na skórze nawet przez 10 dni. Plastry kinesiotaping funkcjonowały początkowo głównie jako plastry dla sportowców i to właśnie oni przyczynili się do popularyzacji metody.

Czy w Tejpach można się kąpać?

Tak, można ćwiczyć mając naklejone plastry do kinesiotapingu. Można również się z nimi kąpać. Jeżeli plastry były prawidłowo przyklejone (na ogoloną i oczyszczoną skórę) to powinny utrzymywać się na ciele około 7 dni. Po tym czasie warto jest je zmienić.